altphocagallery view=categoriesalt

Aktywność i angażowanie

Rozwój poznawczy

Bezpieczeństwo

Powinnością opiekuna jest tworzenie warunków umożliwiających dziecku podejmowanie różnych form aktywności oraz angażowanie się w budowanie relacji z dzieckiem i rodzicem. Niezbędnym elementem jest, przede wszystkim znajomość i rozumienie potrzeb dziecka.

Środowisko dziecka powinno być z jednej strony stabilne – aby dziecko mogło się do niego przyzwyczaić i zapamiętać, a z drugiej strony wystarczająco różnorodne, aby pobudzać dziecko do rozwoju i poznawania nowych rzeczy i czynności.

Każde dziecko przeżywa w pewnych okresach życia niepokoje i smutki, z którymi nie zawsze potrafi sobie poradzić i potrzebuje umiejętnej pomocy dorosłych. Jeżeli dziecko czuje, że jest kochane, to zaspokojona jest jego podstawowa potrzeba – potrzeba poczucia bezpieczeństwa.

Dane kontaktowe:

Żłobek nr 3 w Kaliszu

ul. Bogumiła i Barbary 14a

62-800 Kalisz

tel. 62 753 07 08

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dyrektor przyjmuje interesantów:

od poniedziałku do piątku

w godzinach  9 -12

 

Polecane strony:

Żłobek zapewnia ciepłą i profesjonalną opiekę nad niemowlakami i starszymi dziećmi. Jest to miejsce, gdzie zostawiają Państwo dzieci pod opieką wykwalifikowanego personelu.

Sześć grup z osobnym wejściem, w każdej z grup znajduje się szatnia, sypialnia, jadalnia oraz miejsce zabaw.

Nasz żłobek funkcjonuje od 1970 roku, jest największym żłobkiem w Kaliszu, może przyjąć 171 dzieci.

Zatrudniamy personel z wykształceniem medycznym i pedagogicznym, z dużym doświadczeniem i doskonałym przygotowaniem do pracy z dziećmi.

Więcej artykułów…